Zawody przyszłości – no-code developer?
Zawsze, gdy pojawia się nowa technologia, potrzebne są nowe stanowiska, zawody. Proces dążenia do automatyzacji coraz mocniej owocuje zapotrzebowaniem na wykwalifikowaną kadrę pracowników w obszarze IT, związanym z tworzeniem i obsługą rozwiązań IT.
Wśród tych rozwiązań wymieniamy: testowanie, programowanie, obsługę narzędzi informatycznych, w tym, w obszarze cyberbezpieczeństwa. Wzrasta zapotrzebowanie na programistów, testerów, deweloperów, programistów sztucznej inteligencji, specjalistów ds. analiz big data, no-code developerów/citizen developerów, ale także grupy zupełnie nowych specjalności będących niejako pochodną następujących zmian, np. terapeutów specjalizujących się w cyfrowym detoksie, organizatorów życia czy menedżerów zespołów człowiek-maszyna.
Kim jest no-code developer?
„To osoba, która specjalizuje się w tworzeniu aplikacji, zarówno tych webowych jak i mobilnych korzystając z platform no-code. Budowanie aplikacji w tym podejściu nie wymaga znajomości tradycyjnych języków programowania, a opiera się na korzystaniu z gotowych elementów i funkcjonalności w ramach platform no-code”
Elastyczne formy pracy i zatrudnienia to znak czasów, w których funkcjonujemy. Pracodawcy otworzyli się na różne rozwiązania w tym zakresie także dlatego, że odpowiadają potrzebom pracowników, którzy stawiają na równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Praca stała się bardziej elastyczna. Konsekwencją zastanych realiów rynkowych jest gotowość pracowników do zmiany kwalifikacji i nieustannego uczenia się, a także wykorzystywania innych form współpracy poza modelem pracy etatowej.
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na różnego rodzaju specjalistów z szeroko rozumianej branży IT, wiążącej się nierzadko z wysokimi wynagrodzeniami, wiele osób coraz częściej myśli o przebranżowieniu. Nauka tradycyjnego programowania to często wieloletni proces. W przypadku no-code, konieczny jest odpowiedni mindset i przeznaczenie kilku miesięcy na rzetelną pracę, na naukę i praktykę aby rozpocząć karierę jako no-code developera.
Na dzisiejszym rynku pracy maleje popyt na zawody tradycyjne, rośnie zaś na kwalifikacje niezbędne w wysoko zaawansowanym technologicznie przemyśle i nowoczesnych usługach. Polska gospodarka charakteryzuje się wysokim tempem powstawania nowych zawodów, które wymagają wysokich i zróżnicowanych kwalifikacji. Wymusza to konieczność dokonywania zmian w systemie edukacji, polegających na nieustannym dopasowywaniu struktury podaży zasobów pracy do zmieniającej się struktury popytu na pracę. Zanim doczekamy się zmiany w systemie edukacji, rozwiązaniem są wysokiej jakości kursy oraz szkolenia, w tym również online.
Jeżeli:
- myślisz o przebranżowieniu się,
- chcesz rozwinąć kompetencje,
- przyglądasz się zmianom na rynku pracy i widzisz potencjał w pracy no-code developera,
- fascynuje Cię świat aplikacji,
- szukasz szkolenia no-code, prowadzonego przez eksperta w swojej dziedzinie,
- chcesz budować portfolio, z czasem podwyższając stawki swojego wynagrodzenia jako no-code developer?
Zapraszam Cię do skorzystania z unikalnego kodu: OJBGQZVJ, który uprawnia do dodatkowego 5% rabatu przy zakupie (łączy się z rabatem w przedsprzedaży) Kursu No-Code Bundle, który jest pakietem kursów No-Code Specialist i No-Code Expert.
Jeśli chcesz wiedzieć:
- jak zostać no-code developerem,
- co to jest no-code?
- skąd bierze się popularność no-code,
- czy nauka no-code jest trudna,
- gdzie uczyć się no-code?
Zachęcam do zapoznania się z artykułem Akademii Apptoyou – akademii no-code developmentu stworzonej przez jedną z pierwszych agencji no-code w Polsce – havenocode.io.”
Więcej informacji na temat kursu online:
Film interaktywny w HR
Na blogu pojawiła się absolutna nowość, czyli video interaktywne (na stronie...
Jak znaleźć nowego pracownika? – Mamy na to sposób!
Prowadzisz własne przedsiębiorstwo, pracujesz w dużej firmie...
Boty w działach HR
Czym w ogóle jest chatbot i skąd moje zainteresowanie takim tematem?...