15 sierpnia 2022|

Jak znaleźć nowego pracownika? – Mamy na to sposób!

Prowadzisz własne przedsiębiorstwo, pracujesz w dużej firmie i zajmujesz się rekrutacją nowych osób, ale brakuje Ci chętnych, a foldery z CV świecą pustkami? Chcesz, by Twoi pracownicy lepiej zapoznali się z wizją oraz celami Twojego przedsiębiorstwa? Dom produkcyjny Łódź, z którym współpracuję tworząc zupełnie nową jakość filmów na YouTube – wyciąga w Twoją stronę pomocną dłoń.

Zatrudnianie pracowników nigdy nie było tak proste. Z naszymi produkcjami problemy z rekrutacją pójdą w zapomnienie! Przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się, czym jest filmy interaktywny i jakie korzyści będzie miała Twoja firma!

Film interaktywny, czyli prosty sposób rekrutacji!

Video interaktywne jest w stanie zapewnić osobie oglądającej rozrywkę poprzez wpływ na fabułę ekranizacji. Podczas oglądania na monitorze, czy telefonie pojawiają się przyciski z wyborami, które można podejmować, co determinuje dalszy rozwój losów i różne zakończenia, a to znów powoduje, że film często oglądany jest kilkukrotnie, aby sprawdzić wszystkie możliwe drogi. Video interaktywne jest połączeniem filmu i gry, wciąga więc do swojego świata. Dzięki niemu zyskujemy to o co dziś tak bardzo walczymy w digitalu, czyli skupienie i zaangażowanie odbiorcy. Badania pokazują, że ta forma interakcji z widzem znacznie wydłuża czas jaki spędza oglądając dany content oraz chętnie udostępnia go dalej wśród swoich znajomych.  

Problemy w branży HR sprawiły, że nawet zatrudnienie pracownika może być przeprowadzane w ten interesujący sposób. Wyobraź sobie, że ma on szansę obejrzeć całą firmę jeszcze zanim do niej wejdzie, mając możliwość samemu decydować, co chciałby zobaczyć w pierwszej kolejności.  I to wszystko dzięki paru kliknięciom myszką komputera bądź na ekranie telefonu! Wyskakujące wybory pokazują mu drogę przez biuro, a scenariusz filmowy pozwoli jak najlepiej zapoznać się z otoczeniem. Dzięki produkcji filmowej będzie wiedział od razu, w jakie miejsce udać się w sprawie rozmowy o pracę, gdzie są odpowiednie działy, a nawet kto i czym w firmie się zajmuję! Rodzi się pytanie, czy to naprawdę może być takie proste? Tak, może! 

Jako osoba odpowiedzialna za employer branding i onboarding chcesz, w jak najlepszy sposób pokazać sposób funkcjonowania Twojej firmy, a nie ma lepszego sposobu niż wizualizacja. Jeśli uważasz, że ciężko jest zatrudnić nowego pracownika, daj nam możliwość zrobienia tego za Ciebie i pokazania Twojej firmy, jako nowoczesnego pracodawcę!

Jak rekrutować pracowników?

Pokaż, że firma, do której można aplikować jest godna zaufania i dba o to, co czują inni.  Wyobraź sobie, że jesteś przed wejściem do biura pierwszego dnia pracy. Co czujesz? Wiesz, gdzie iść? Masz pewność, co masz robić? Jeśli tak, to prawdopodobnie nie wczułeś się w stu procentach w rolę pracownika. Pierwsze dni w nowym miejscu zawsze są mega trudne, a niewiedza, w jaki sposób funkcjonuje przedsiębiorstwo oraz nieznajomość środowiska (pracowników) może wywoływać negatywne emocje, utrudniające wykonywanie obowiązków. Wróć teraz na chwilę na swoją pozycję i zadaj sobie dwa pytania – Jak mogę to zmienić? Co muszę zrobić, by w jak najlepszy sposób zaznajomić ich z działaniem mojej firmy? I nawet jeśli są w przedsiębiorstwie wprowadzone kroki rozwiązujące ten problem takie jak przydzielenie osoby, która ma wdrożyć nowego pracownika i pokazać mu funkcjonowanie firmy to może być to trochę za późno. Chodzi nam o to, aby pokazać osobie aplikującej już na samym początku, że jej uczucia są ważne, że wiemy na jak dużą zmianę życiową prawdopodobnie się decyduje i że ten proces jak najbardziej jej ułatwimy.

Klucz do sukcesu – wszystko o korzyściach. 

Odpowiedziałeś już na pytania powyżej? Świetnie! Nie udało Ci się zdobyć odpowiedzi? Spokojnie, po to w końcu tu jesteśmy. Film interaktywny pozwoli na odwiedzenie miejsc w Twojej firmie i lepsze zaznajomienie się z tym, czym ma zajmować się Twój pracownik w danym obszarze przedsiębiorstwa. Scenariusz specjalnie zaprojektowany na potrzeby wizualizacji działalności Twojej firmy jest w stanie wyczerpać temat.

Twój świeży pracownik uczy się nowych obowiązków i napotkał przeszkodę, która uniemożliwia mu wykonywanie dalszych działań. To się przecież często zdarza, czyż nie? Wyobraź sobie jednak, że jako nowoczesny i kreatywny pracodawca posiadasz bardzo oryginalną instrukcję swojego przedsiębiorstwa. Jaką? Wirtualna wizualizacja! Możliwość dokonania wyboru może w szybki sposób pomóc uzyskać odpowiedź na pokonanie danej przeszkody. Nawet, jeśli na początku drogi w firmie oglądając taki film pracownik nie doświadcza danego problemu to z pewnością będzie pamiętał jego rozwiązanie kiedy taki dzień nadejdzie – w odróżnieniu od instrukcji pisanych tekstem, które jak wiemy, wszyscy zapominamy. Wszystko jest zależne od tego, w jaki sposób pracownik ma zostać przeprowadzony podczas filmu interaktywnego i jak bardzo zależy Ci na wyczerpaniu tematu. Nam również zależy, by Twoi pracownicy mogli ze spokojem wykonywać swoje obowiązki, i jako dom produkcyjny jesteśmy w stanie to zrealizować.

To wciąż za mało?

W powyższym artykule pokazaliśmy Ci tylko część problemów jakie może rozwiązać nasze innowacyjne podejście i jakie korzyści będziesz z tego czerpać.  Chciałbyś dowiedzieć się więcej? A może chciałbyś zobaczyć na własne oczy, czym się zajmujemy? Kliknij tutaj, sprawdź jak działa stworzony przez nas film interaktywny oraz odbierz DARMOWE koncepty scenariusza  dla Twojej firmy! 

https://scenariusz.herofilms.pl/
Kategorie