Dowiedz się więcej O mnie

Kadrowa, specjalista ds. kadr, specjalista ds. personalnych – to tylko kilka najbardziej popularnych określeń stanowiska, na którym jestem obecnie zatrudniona.

Dowiedz się więcej  O mnie

Na co dzień

Doradzam, podpowiadam, wyjaśniam wątpliwości, udzielam informacji wszystkim tym, którzy kontaktują się z moim działem:

Obsługuję kandydatów na pracowników.

Obsługuję osoby zatrudnione na podstawie umów cywilno-prawnych.

Wspomagam kierownictwo swoją wiedzą z zakresu prawa pracy.

Obsługuję pracowników.

Pomysł na videoblog tematyczny zrodził się w dość banalny sposób.

Jak to często w takich przypadkach bywa, pewnego pięknego dnia obudziłam się i poczułam, że chcę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Zainspirowali mnie „moi” pracownicy, a raczej – zadawane przez nich pytania, które często powtarzały się i budziły w zadających zarówno dużo wątpliwości jak i emocji, bowiem dotykały bezpośrednio ich praw i obowiązków pracowniczych.

Pomyślałam:

Przecież Internet zawiera nieskończoną ilość informacji i odpowiedzi na wszelkie wątpliwości, dlaczego zatem wciąż pojawiają się te same pytania?

Nie chciałam pisać typowego bloga, wrzucając kolejną porcję suchego tekstu, przez który nie dość, że trzeba przebrnąć, to jeszcze pełen jest specjalistycznych terminów. Zrozumiałam, że chodzi o interakcję… o osobę, którą możesz jak koleżankę i jak specjalistę, zapytać o wszystko co Cię interesuje z dziedziny prawa pracy, dziedziny, która tak naprawdę dotyczy każdego z nas. Chodzi o osobę, której możesz zaufać, dla której żadne pytanie nie będzie głupie i niepotrzebne.

Postanowiłam skorzystać z kanału YouTube (z którego sama bardzo często korzystam) i przekazać Tobie wszystko to co uważam za istotne i wszystko to co może Ci się przydać w praktyce.

Zanim jeszcze wiedziałam, co chcę w życiu robić,

we wczesnym wieku nastoletnim pracowałam dorabiając sobie do kieszonkowego i borykałam się z pytaniami dotyczącymi mojego zatrudnienia, a dokładniej mówiąc moich praw i obowiązków, czy też kwestii podatkowo-składkowych. Niestety taką wiedzę nabywa się dopiero w praktyce, a polski system edukacji kompletnie ignoruje tę dziedzinę życia na poziomie kształcenia obowiązkowego. Dlatego chcę Ci pomóc.

Niezależnie od tego czy jesteś doświadczonym pracownikiem, potrzebującym poznać odpowiedź na zawiłe pytanie, czy jesteś młodym pracownikiem wchodzącym właśnie na rynek pracy i potrzebujesz podstawowych informacji.

Powtórzę to znowu, każde pytanie, które jest ważne dla Ciebie, jest też ważne dla mnie – żadne z nich nie jest niepotrzebne ani głupie!

Oczywiście gwarantuję Ci również pełną anonimowość wysyłanych do mnie zapytań i przypadków, doświadczenie uczy mnie, że każdy dzień może przynieść coś nieoczekiwanego, czego ustawodawca nie był w stanie przewidzieć, zatem nie wahaj się i zapytaj już teraz! Jestem tu dla Ciebie i chętnie będę służyć Ci pomocą.